XE Opole- skanery, kserokopiarki, drukarki

Sceye -„lampka ” biurowa do skanowania

  • 28 maja, 2017

Na pierwszy rzut oka Sceye rzeczywiście wygląda jak lampka biurowa. Niewielkie rozmiary urządzenia, jednak wcale nie świadczą o jego możliwościach, a wrecz przeciwnie są jego atutem. Możemy je z łatwością spakować do torby i zabrać w delegację lub na spotkanie biznesowe.

„Lampka” pod względem designu z powodzeniem mogła by robić za jeden rekwizytów do filmu o słynnym agencie Jej Królewskiej Mości, ale tak na prawdę wygląd, jak wiemy, to kwestia gustu dla zwykłych użytkowników bardziej liczy się to co potrafi to urządzenie.

Sceye to skaner, który działa na zasadzie aparatu fotograficznego.  Zamiast tradycyjnej szyby, na której zwykle skanujemy dokumenty, a co niektórzy ręce, twarz i inne rzeczy, mamy malutki, ale za to wysokiej klasy obiektyw. Wspominam tu o klasie, bo z obiektywami tak jak i ludźmi – są lepszego i gorszego sortu :-). W każdym razie, dzięki takiemu rozwiązaniu, chcąc coś zeskanować nie musimy rozszywać dokumentów, rozpakowywać paczek, wyciągać pism z segregatorów.

Najfajniejszą rzeczą chyba jest to, że proces skanowania jest w pełni zautomatytowany. Nawet jeśli krzywo położmy dokument jest on automatycznie wyprostowywany i przycinany. Możemy się oczywiście pobawić z ustawieniami takimi jak jasność, kolor, czy ręcznie wykadrować zeskanowany dokument, ale powiedzmy szczerze – to urządzenie nie po to zostało zaprojektowane.  To sprzęt dla ludzi, którzy potrzebują coś zeskanować szybko i bez zbędnych komplikacji.

Skaner Sceye – broszura

 

Autor: Daniel Cyris