XE Opole- skanery, kserokopiarki, drukarki

Drukomaty czyli jak drukować nie mając drukarki

  • 29 maja, 2017

Zapewne już od czasów sumeryjskich wiadomo, że żeby napić się piwa, nie trzeba kupować od razu całego browaru. Od tamtego okresu, kiedy zaczęto wykorzystywać chleb do produkcji słynnego złocistego napoju upłynęło już sporo wody, tym niemniej wiele rzeczy, które dzisiaj kupujemy okazują się po pewnym czasie niepotrzebne. Tak też często jest z „domowymi” drukarkami.

Jednorazowy wydatek pięciuset złotych na drukarkę z pewnością nie zatrzęsie naszym domowym „Wall Street”. Tyle tylko, że to nigdy nie jest 500 zł, a raczej 500+, bo do zakupu musimy dodać koszty takie jak papier, tonery i prąd. Choć w przypadku tego ostatniego nie powinniśmy narzekać. Dzisiejsze drukarki bowiem to nie prądodożerne monstra, po których włączeniu gasną światła u sąsiadów.

Oczywiście, jeśli drukujemy często najwygodniej będzie sprawić sobie drukarkę. Wtedy przy kawce, w kapciach i szlafroku będziemy mogli oddać się w zaciszu domowym urokom poligrafii. Jeśli natomiast potrzebujemy „od wielkiego dzwonu” wydrukować kilka kartek wtedy najlepszym rozwiązaniem są drukomaty. Wystarczy dostęp do komputera, smartfon lub tablet i możemy drukować. To idealne rozwiązanie dla uczniów, studentów i dla tych, którzy nie potrzebują kolejnego zakurzonego urządzenia, tylko po to, aby z czasem postawić na nim kwiatka lub schować w najbardziej odległe zakamarki własnej szafy.

Drukomaty to samoobsługowe urządzenia, które pozwalają na drukowanie bez konieczności zakupu drukarki. Jak to możliwe? Niebędę wnikał w szczegóły, bo objaśnia je film umieszczony poniżej. Cały pomysł opiera się na dość prostym rozwiązaniu, bo jak wiemy takie rozwiązania są najlepsze. Plik, który chcemy wydrukować przesyłany jest na serwer drukomatu. Dzięki temu możemy go wydrukować w ciągu trzech dni w każdej chwili, kiedy mamy na to ochotę. Do odebrania wydruków wystarczy nam numer PIN, który otrzymujemy po wysłaniu pliku.

Korzystając z drukomatów nie musimy martwić się o papier, tusze czy chwilowe „niedyspozycje” sprzętu. Wszystko dzieje się z automatu. Program do obsługi urządzenia jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Dla przeciętnego użytkownika komputera wystarczy chwila żeby go opanować. Z drukomatów możemy korzystać jak na razie w kilku szkołach, ale projekt jest stale rozwijany, więc może wkrótce w twojej szkole lub uczelni usługa będzie dostępna. Aktualna lista drukomatów dostępna jest na stronie https://drukomaty.eu/

Autor: Daniel Cyris